Kurz príprava na rodičovstvo

Hovorí sa, že na realitu rodičovstva vás nikto nepripraví, že je to niečo, čo si musí každý “odžiť” sám. Nie je to však úplná pravda. Samozrejme, nikto za vás vstávať v noci k bábätku nebude no dobrá príprava vám môže ušetriť veľa vrások na čele.
baby, baby feet, bed
baby, hand, hold

Trápia vás otázky, čo budete robiť ak bude bábätko plakať? Ako ho utíšite? Ako mu porozumiete? Premýšľate, ako sa správne o dieťatko starať? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali áno, je tento kurz vhodný aj pre vás

Náplň kurzu

Počas dvoch stretnutí sa dozviete praktické aj teoretické informácie, ktoré vám pomôžu prejsť bez obáv prvými týždňami starostlivosti o novorodenca. Budeme preberať základy starostlivosti a hygieny, dozviete sa, ako bábätko okúpať, čo mu obliecť a ako s ním manipulovať ľahko, s láskou. Povieme si o problémoch, ktoré vedia potrápiť rodičov i bábätká a ako im predchádzať. Plienková dermatitída alebo zaparená pokožka, dojčenská kolika, priberanie či tzv. “spánkový režim” vás už nebudú strašiť.

Pre záujemcov ponúkame aj rozšírenie o jednu lekciu, kde sa môžete dozvedieť všetko o nosení dieťatka. Vysvetlíme si výhody i nevýhody jednotlivých nosiacich pomôcok, naučíme sa základný úväz vhodný pre novorodencov a ukážeme si, ako správne nastaviť nosič.

Kurz je postavený na základoch kontaktného rodičovstva. Poskytne vám informácie a návody, ktoré sú v súlade so vzťahovou väzbou medzi rodičmi a bábätkom.

Momentálne sa kurz vyučuje online. Z pohodlia domova sa môžete dozvedieť všetky potrebné informácie ešte pred pôrodom, no program je vhodný aj pre rodičov, ktorí už doma bábätko majú a trápia ich pochybnosti.

Môžete sa prihlásiť na vypísaný termín skupinového kurzu alebo sa dohodnúť na individuálnom termíne podľa vašich predstáv

Prihlásiť sa na kurz