“Podporím vás na ceste rodičovstvom.”

Volám sa Vladimíra Podoláková

a som matkou dvoch dcér.

V čase, keď väčšina mojich vrstovníkov riešila skúšky a štúdium na vysokej škole, som sa starala o malé bábätká. Byť mladou matkou v dnešnom svete mi pomohlo vnímať veci z inej perspektívy. Strach z novej a zodpovednej úlohy rodiča sa mi podarilo prekonať najmä vďaka pomoci iných, skúsených žien v mojom okolí. Pochopila som, že najťažšie je to bremeno, ktoré musíme niesť sami. Preto považujem za veľmi dôležité mať podporu iných, možnosť poradiť sa a zdieľať svoje myšlienky, či postoje.

Materstvo a rodičovstvo sú v živote každého veľkou neznámou. Prijať do svojich životov dieťa a niesť zodpovednosť za jeho blaho sa zdá byť náročnou úlohou a nezáleží na tom, koľko máme rokov. S príchodom môjho druhého dieťatka som už vedela, že chcem pomáhať ľuďom nájsť si vlastnú cestu radostného a vedomého rodičovstva.

Mám vzdelanie v oblasti laktačného poradenstva a nosenia detí. Absolvovala som kurz jemného masírovania bábätiek a tehotných žien. Mojou srdcovou záležitosťou je tiež vedenie predpôrodných kurzov HypnoPôrodu podľa Monganovej metódy. Z vlastnej skúsenosti viem, že jemný a krásny pôrod nie je nedosiahnuteľným zážitkom. Takýto zážitok posilní nielen ženu ako matku, no môže ovplyvniť aj dieťatko a celú okolitú rodinu.

Som človekom, ktorý neustále hľadá a skúma. Zaujímam sa najmä o vnútorný svet ľudí a ich jedinečné prežívanie. Momentálne popri mojej poradenskej a lektorskej činnosti študujem psychológiu. Vo voľnom čase sa venujem canisterapií, pôsobila som ako dobrovoľníčka v detskom centre Havino. Milujem tvorenie a rôzne kreatívne aktivity.

Budem veľmi rada, ak sa na mňa obrátite s akýmikoľvek otázkami.